Сторінка інструктора з фізичного виховання

"Фізична культура - важливий елемент всебічного гармонійного розвитку людини. Виховання фізичної культури - це, по-перше, турбота про здоров'я і збереження життя, як найвищої цінності, по-друге, система роботи, що забезпечує гармонію фізичного розвитку і духовного життя багатогранної діяльності людини"

В.О.Сухомлинський

ІНСТРУКТОР З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ - ШАМАНСЬКА ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА

ВПЕВНЕНА : "ЗДОРОВА ДИТИНА - ЩАСЛИВА РОДИНА"

Фізичне виховання повинно збагачувати дітей позитивними емоціями, енергією радості та задоволення – саме таким принципом я керуюсь, плануючи роботу у нашому дошкільному закладі!

Моїми основними завданнями є:
Охорона і зміцнення здоров'я дітей;
Всебічний фізичний розвиток та загартовування організму;
Створення умов для реалізації потреби дітей в руховій активності;
Розвиток всіх основних рухів (сили, спритності, точності, гнучкості, метання, стрибків, повзання, катання, ходьби, бігу та ін..);
Виховання потреби у здоровому способі життя;
Забезпечення фізичного і психічного благополуччя.
Фізичне виховання в сім`ї

Фізкультура в дошкільному віці повинна асоціюватися в дитини з грою. Дуже важливо, коли вдома зуміють зробити фізкультуру не просто обов'язковим, а й улюбленим режимним моментом. Тому потрібно визначити, які саме вправи дитина виконує із найбільшим задоволен-ням, і зробити виконання цих вправ основними на перших етапах занять. А вже потім вводити нові фізкультурні рухи, але в жодному разі не можна змушувати дитину їх виконувати.

У фізичному вихованні дітей в сім”ї можуть бути використані такі форми рухової активності:

-ранкова гімнастика;
 -ранкова спеціалізована гімнастика;
 -фізкультхвилинки;
-заняття із загальної фізичної підготовки;
 -самостійні тренувальні заняття;
-участь у змаганнях;
 -прогулянки;
 -загартовувальні процедури;
 -туризм;
 -рухливі і спортивні ігри.

Як зацікавити дитину заняттями фізичною культурою?

Добре, якщо дитина сама потребує рухів та із задоволенням виконує нові завдання. Ви повинні підбадьорити дитину, продемонструвати, яка вона міцна, сильна, спритна. Збудити інтерес у дитини до занять допоможе також і демонстрація її вмінь перед іншими членами родини або однолітками. Так поступово у дитини розвинеться впевненість у своїх силах та бажання вчитись далі, засвоювати нові, більш складні ігри та рухи. Якщо у дитини немає бажання займатись, проаналізуйте причини негативного ставлення до фізкультури, щоб в подальшому створювати більш сприятливі умови.

Чим і як займатись?

Кожна вправа, кожна рухлива гра має своє завдання, мету, значення, у зв`язку з чим вони поділяються на 5 основних груп.

До 1 групи входять вправи, що спрямовані на відпрацювання правильної постави, правильного положення голови, плечей, інших частин тіла. Саме ці рухи сприяють правильному фізичному розвитку.

До 2 групи входять вправи, які будуть містити елементи акробатики. Вони спрямовані на розвиток спритності, гнучкості, швидкості реакції і виконуються зі страхуванням. Батьки повинні бути дуже обережними і уважними, щоб забезпечити повну безпеку під час виконання цих рухів ( перекидання, розгойдування, висіння вниз головою тощо).

3 група вимагає рухливих ігор, в яких використовується ходьба, біг, стрибки тощо. Для проведення рухливих ігор необхідний колектив: дитина грається із батьками, або із старшими братами, сестрами, однолітками.

До 4 групи входять вправи з використанням різних предметів. Тут дуже важливою є винахідливість батьків, яка допоможе підготувати для дітей різні цікаві перешкоди для перелізання, перестрибування (пролізти під стільцями, перелізти через ліжко, перестрибнути через кубик тощо). У цих вправах важливим є не стільки точність виконання, скільки швидкість пристосування до незвичних умов.

5 групу складають музично-ритмічні вправи, які виховують у дітей граціозність, пластичність, усвідомлене виконання рухів із ритмом віршів, пісень і музики.

Шановні батьки! Якщо Ви систематично будете займатись зі своїм малюком фізкультурою, то це буде доброю запорукою того, що син або донька зростатимуть здоровими, спритними, сильними, матимуть правильну поставу, красиво ходитимуть.
А ще фізкультура допоможе розвинути у дитини такі цінні риси характеру, як дисциплінованість, організованість, звичку дотримуватись правил особистої гігієни.