Умови доступності для дітей

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №33 «Журавлик» шляхом реорганізації був перепрофільований як заклад  для дітей з ранніми проявами туберкульозної інфекції, з малими та загасаючими формами туберкульозу санаторного типу комунальної форми власності.

В садочку є умови доступності для навчання осіб з особливими освітніми потребами, а саме: організована робота медичного кабінету, ізолятору, лікувально-оздоровчого центру («сольова» кімната, зал ЛФК, масажний кабінет, терапевтична кімната). Приміщення відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, оснащені та забезпечені необхідним обладнанням та лікарськими засобами, виробами медичного призначення.

У медичному кабінеті працюють лікар-педіатр Пугач С.М., медична сестра старша Заплава Т.Б. та Баранова О.В., сестра з масажу та ЛФК, які здійснюють лікувально-профілактичну, оздоровчу, протиепідемічну, санітарно-гігієнічну, санітарно-просвітницьку роботу.

У своїй роботі лікар-педіатр, медичні сестри керуються чинним законодавством, нормативно-правовими актами органів охорони здоров’я, освіти та науки, здійснюють постійний контроль за станом здоров’я дітей, проведенням обов’язкових медичних оглядів дошкільників та працівників, профілактичних щеплень у порядку і в терміни, встановлені МОЗ України, надають невідкладну медичну допомогу вихованцям у разі гострого захворювання або травми, здійснюють контроль за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму навчально-виховної діяльності, санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічного режиму; проводять санітарно-просвітницьку роботу серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників дошкільного навчального закладу; ведуть звітно-облікову медичну документацію в порядку, встановленому МОЗ України.

Лікар-педіатр, медичні сестри проводять медичні огляди дітей при прийомі в дошкільний навчальний заклад та здійснюють медичний контроль за перебігом періоду адаптації, щоденні огляди дітей щодо виявлення у них ознак захворювань, стосовно виявлення педикульозу, грибкових захворювань, корости та інших захворювань шкіри.

Медпрацівники проводять аналіз стану здоров’я дітей за результатами обов’язкових медичних оглядів, розробляють план оздоровлення, здійснюють контроль за виконанням рекомендацій фахівців, інформують батьків і педагогічний персонал про лікувально-профілактичні заходи, проведення яких передбачається, їх результати.

Протягом року лікар – педіатр, медичні сестри здійснюють постійний контроль за організацією рухового режиму дітей, проведенням оздоровчо-фізкультурних заходів і їх впливом на організм дитини, організацією загартування та харчування. Медпрацівники забезпечують контроль за дотриманням режиму дня та навчальних навантажень згідно з віком дитини; профілактику травматизму, спалахів гострих кишкових та вірусних інфекцій , харчових отруєнь, отруєнь рослинами та грибами.

У медичному кабінеті в інформаційному медичному куточку медичні сестри систематично розміщують результати контролю за дотриманням санітарно-гігієнічного режиму, екран здоров’я, санбюлетні. Щомісячно на педгодинах, нарадах при завідувачу закладу обговорються питання дотримання санітарно-гігієнічних умов в закладі, результати медико-педагогічного контролю за станом здоров’я, нервово-психічного та фізичного розвитку дітей; результати контролю за розвитком рухів і фізичних якостей, оцінки організації, змісту та методики проведення різних форм з фізичного виховання, рухового режиму, лікувально-профілактичної, оздоровчої роботи з малюками; питання організації роботи з ослабленими дітьми, зниження рівня захворюваності серед вихованців тощо.

На протязі всього року проводяться оздоровчі заходи, що покращують фізичний та психічний розвиток дітей: лікувальний (інгаляції, уфо носоглотки, аромотерапія, кисневі коктейлі, масаж); профілактичний (дихальна, коригуюча, профілактична гімнастика, пальчикова та імунна гімнастика); фізкультурний (ранкова гімнастика, фізкультурні заняття, фізкультхвилинки); загартувальний (вода, сонце, повітря, грунт).

Основні засоби оздоровлення - це інгаляції з різними складниками: лужні, сольові, з лікарськими рослинами, ароматичними маслами. Батьки приймали учать в їх проведенні, навчилися працювати з небулайзером, ознайомилися з методикою проведення УФО, яке отримують діти з хронічними захворюваннями носоглотки.

Щомісячно діти приймають кисневі коктейлі, до складу яких входить сироп кореня солодки. За графіком, складеним лікарем-педіатром діти відвідують «соляну кімнату», де за допомогою галогенератора створено мікроклімат соляних шахт.

Також діти отримують різні види лікувально-профілактичного масажу для зміцнення імунної системи дітей, а саме: масаж грудної клітини, крапковий, пальчиковий масаж. З метою загартовування проводиться самомасаж за допомогою махрової рукавички на кожній віковій групі.

Велика увага приділяється проведенню дихальної гімнастики. Прості вправи по відновленню дихання педагоги постійно використовують під час фізкультхвилинок, у перервах між заняттями, на фізкультурі тощо.

Не забуваємо і про профілактику порушень гостроти зору. Також  виконуються з дітьми вправи для профілактики та корекції плоскостопості і вад постави. Для цього використовується доріжка «здоров’я», масажери для ніг, ребристі доріжки, галькова доріжка, доріжка «Веселі ніжки», килимки з гудзиками, кульками і паличками різного діаметра тощо.

Посезонно плануються відповідні програми оздоровлення. Весною і осінню призначається комплекс загальнозміцнюючого лікування: діти додатково отримують вітаміни та риб’ячий жир.

В тісному контакті з батьками ми досягаємо високих показників в оздоровленні дітей. Батьки отримують велике задоволення від такої співпраці.